WARSZTATY EKOLOGICZNE

Porządkujemy swoje najbliższe domowe i szkolne otoczenie. Nie zawsze jednak mamy świadomość tego co dzieje się z zebranymi przez nas odpadami. W szkole uczymy się o konieczności segregowania odpadów ale teoria często nie idzie w parze z konkretnymi działaniami. Aby to zmienić uczymy się myśleć przyszłościowo i globalnie. Zdobywamy więc wiedzę na temat ochrony środowiska i podejmujemy konkretne działania w tym kierunku. Dowodem na to jest spotkanie i zajęcia warsztatowe na temat segregacji odpadów. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat korzyści płynących z segregacji odpadów i konieczności utylizacji zużytych baterii. Nasi uczniowie mieli też okazję zadać nurtujące ich pytania na temat procesu biodegradacji śmieci pozostawionych np. w lesie, parku czy nad wodą.